Tisková zpráva BubbleGunnu o číslech 3 a 4

Možná jste zaregistrovali, že koncem května vyšlo již třetí číslo samizdatového komiksového fanzinu Bubble gun. Tentokráte se jedná o počin na kterém se podílely pouze autoři něžného pohlaví, tedy ženy a dívky. Už samotná obálka, kterou vytvořila Andraste, dává na vědomí, že se jedná o náš nejlepší dosavadní počin.

Ano, na tohle číslo jsme opravdu patřičně pyšní a doufáme, že v nastoleném trendu budeme pokračovat i v budoucnu. Také jsme moc rádi, že jsme do třetího čísla „ulovili“ nějaké zahraniční autorky a v mnoha případech se dá říct, že ne ledajaké. Trina Robins je stálicí hvězdné oblohy americké undergroundové scény, stejně jako Mary Fleener, Jennifer Camper nebo Melissa MacAlpin. Rodnou evropskou hroudu zastupuje velice příjemná Ina Korneliussen z Dánska, bezeslovně karetně dokonalá Nancy Peňa z Francie, úžasná Němka Elke R. Steiner, která bezmezně podporuje nezávislé aktivity, a v neposlední řadě Margreet de Heer ze země tulipánů a marihuany, která nakreslila absolutně dokonalý komiks speciálně určený našemu fanzinu. Již po druhé v „bublákovi“ publikuje naše slovenská kamarádka a naděje tamní scény Erika Grenderová.Elke už si vyzvedla svého Bubláčka ;)

Bylo by nesmírnou chybou opomenout tuzemské autorky, které se také podílely na tomto čísle, protože jejich práce se mohou beze studu měřit se svými zahraničními kolegyněmi. Velká naděje tuzemské scény, které mimochodem již vyšlo u občanského sdružení Seqence autorské album „Život je prostý“, Zuzana „Aza“ Andělová nám přispěla melancholickým opusem „Propast“. Komiksová autorka a překladatelka Jaroslava „Koudelka“ Kočová nám exklusivně poskytla příběhy Mistra Džosu, které vyjdou souborně v nakladatelství Dokořán do konce roku. Rovněž neznámou není ani Jaroslava „Líná Edna“ Dejlová, mimochodem vystavující v komiksovém museu v Bruselu v rámci projektu „Czechriculum Vitae“, jejíž komiks „Láska v roce krysy“ si absolutně nezadá s nezávislými komiksy zámořské ženské produkce. Absolutním, ale příjemným, šokem pro nás bylo, když jsme dostali autobiografický cestovatelský komiks „Príma prázdniny“ od nám dosud neznámé Barbory Jílkové. „Poslední (samozřejmě ne co se týče úrovně publikovaných prací) do party“ je Aneta Bendáková, která pro nás byla rovněž velkou neznámou, ale svou „Červenou Karkulkou“ nám dokázala, že vyplatí pátrat po talentech, které nikdo moc nezná a přitom je máme obrazně řečeno přímo pod nosem. Všem zúčastněným autorkám takto posíláme ještě jednou velké DÍKY! A musím ještě zmínit dva muže bez nich by třetí číslo nevypadalo tak jak vypadá a to komiksového publicistu a našeho korektora Michala Jareše a naše slovenského bratra v komiksu Mankina, který odvedl při letteringu zahraničních komiksů vskutku jedinečnou práci.I Ina si už Bubláčka vychutnává ;)

Slavnostní premiéra a křest třetího čísla proběhl 30.5. 2009 na čtvrtém ročníku komiksové akce Crwecon. K naší velké radosti se kmotrou stala Andraste, půvabná autorka půvabné obálky třetího čísla. Vzhledem k tomu, že my se v podobných chováme vždy nestandardně a nepředvídatelně, tak bylo číslo pokřtěno mlíčkem, což sklidilo patřičný ohlas. Dokonce jsem zaslechl nějaký názor o „mateřském mléku“, no nevím.

Bubble gun byl dokonce dvakrát nominován na cenu Fabula Rasa, kterou udělují sami komiksoví fanoušci. V konkurenci Jiřího Gruse a jeho třetího Volemana jsme ovšem dle očekávání neuspěli, přesto děkujeme všem fanouškům a kamarádům, kteří nás podpořili!Vašek Šlajch už se těší na obálku dalšího čísla, Líná Edna má radost z trojky ;)

Původně jsme si chtěli dát s dalším číslem oddech a spát na vavřínech, ale věci nabraly neočekávaný spád a v podstatě samy se daly do pohybu a přinutili nás k další aktivitě. Další čerstvou krví, která nám byla vlita do žil jsou ohlasy na třetí číslo našeho fanzinu a to jak od samotných autorek (a to i od těch zahraničních), tak i od respektovaných osobností naší komiksové scény. Opravdu nás to těší a všem děkujeme! Ale abych se tady jen nechválil, tak je třeba se zmínit o připravovaném čtvrtém čísle Bubble gunu.

Nejdůležitější informací určitě je, že nové číslo plánujeme, pokud situace dovolí (hlavně ta finanční), již na podzim tohoto roku. Komiksy budou tentokráte bez jakéhokoliv tématu, čili absolutní svoboda pro autory. Kdo nám chce poslat nějaké své dílo nechť tak učiní do konce září! Neradi prozrazujeme věci dopředu, ale snad pár věcí už můžeme slíbit. Celé číslo bude věnováno fanzinům, takže se můžete těšit na veškerou publicistiku v tomto duchu a to včetně rozhovorů. Další jistou věcí je, že obálky se tentokráte ujme náš kamarád Vašek Šlajch, který se mimo jiné bravurně zhostil obálky ke katalogu komiksové výstavy „Návraty komety“. Co se týče těch věcí, které se daly do pohybu, tak pokud vše klapne, tak v podstatě již máme materiál skoro na celé číslo, kdo tedy chce ještě přispět ať neváhá! A pokud opravdu vše klapne, tak se dočkáte prvního „fanzinového crossoveru“ v historii (minimálně v ČR... ). Ale víc však již prozrazovat nebudeme, sice je vše na dobré cestě, ale definitivní slovo ještě nepadlo, takže je to vrtkavé jako česká vláda :D Poslední věcí, kterou ještě prozradím je, že ve čtvrtém čísle se objeví komiksy ze soutěže, kterou inicializoval DevCager a o které jsme psali na našich webovkách. V současné době máme dva komiksy, které chceme publikovat. Autory jsou PaTa a Andrej Wsól. My předem nechtěli malovat čerty na zeď, ale víceméně jsme čekali, že se komiksů nesejde na samostatnou publikaci, takže snahu autorů, kteří si dali tu práci odměníme alespoň tím, že jejich díla budeme publikovat ve čtvrtém čísle Bubble gunu.

Takže to je vše, děkujeme všem za podporu a těšíme se na další spolupráci!
Komiksu zdar!

za redakci Bubble Gun

BeeSee


Nějaké fotečky z křestu:


Andraste, Toe a BeeSee na začátku křtu


Křtící proces


Křtící proces


Pokřťeno - Když tuhle fotku viděla Mary Fleener, utrousila něco tom, že tady byl někdo fakt až moc natěšený :)---- OBECNÉ INFO ---
BubbleGun dává prostor začínajícím i "profláknutým" komiksovým autorům pro jejich dílka, kterým by tak hrozilo, že zůstanou bez povšimnutí viset pouze "imaginárně" v široké síti internetu nebo "tlít" v zaprášeném šuplíku někde na půdě. Nebojíme se publikovat věci "drsnějšího ražení", věci provokativní ani věci čistého "mainstreamu", tedy věci, od kterých by jiná média dala ihned ruce pryč... Prostě... "Razíme si cestu po svojem" :)


<Starší | tento článek | Novější>

Napsáno: 15. 6. 2009, 17:42 | Přečteno: 4561x | Kategorie: Bublák #03 | Napsal: admin |
Komentáře: 0

Zatím žádný příspěvek, tak začni ty:-)

Přidej komentář
Jméno
Web
Mail
Kontrola Zadejte číslo pět
Text

:-)
:-D
:-(
|-/
:-[]
;-)
8-|
8-o
Tlustě | Podtržené | Kurzíva  | zdroják | odkaz
  • Pro odeslání zprávy můžete použít klávesovou zkratku Alt+S. (Podporují jen některé prohlížeče)
  • HTML znaky budou převedeny na entity.
  • Vyjadřujte se tu jako doma, ať víme jak to u Vás vypadá.
  • Odkazy začínající http:// budou automaticky převedeny na odkazy , nepoužívejte však v jednom příspěvku více jak 3 - to dělají jen spam roboti:-)
  • Tu ikonku u jména můžete zístat registrací Vaší emailové adresy na www.gravatar.com.
TOE FACTORY | ICQ- | RSS | Šlape na miniRS | Styl LazyDays | Admin