Spolupráce v bodech (též F.A.Q.)

Abychom vás neodradili hned ze začátku tunou zbytečných informací, pro přehlednost a protože se to prostě lépe čte, vezmeme vše podstatné bodově.

1.

Bubble Gun bude komiksový fanzin formátu A5, černobílý (Od dvojky s polobarevnou, od trojky s plnobarevnou obálkou), lepený (bejvávaly dvě sponky), cca 50 - 80 stran... (vše prozatím, v budoucnu jen lepší, větší a výkonnější ;).


2.

Za vaše příspěvky od nás nemůžete očekávat žádný honorář, nicméně autor, publikující v daném čísle, dostane ono číslo zadarmo. Cena hotového zinu se přímo rovná nákladům, tedy finanční zisk pro autory (ani pro nás;) z toho žádný nekouká (v budoucnu ale můžete dané číslo třebas vydražit za daleko větší částku jako raritní kousek, podepsaný přímo autorem! :), nicméně se jedná o jednu z efektivních možností, jak se můžete prezentovat a zviditelnit, tedy "vy za to nic nedáte a nemůžete na tom tratit", pokud ovšem sami nebudete chtít jakýmkoli způsobem (finančně, materiálně, manuálně... ;) vydávání a distribuci zinu podpořit. Za to budeme jen rádi.


3.

Rozsah vaší práce je ideálně 3-5 stran, není to ale podmínkou (odvíjí se od úrovně kvality dané práce). Jeden autor má pak většinou vyhrazeno max. 10 stran (u speciálních výjimek i více), musíme dát přeci prostor i ostatním;). Jinak délka vaší práce nerozhoduje, klidně jeden kratičký strip. Nebráníme se ani samostatným náčrtkům, kresbám, malbám, experimentům... Není problém uveřejnit je v naší galerii, použít je jako doprovodné obrázky k textům do zinu nebo třebas i jako obálku některého čísla Bubble Gunu.


4.

Mělo by se jednat o práce nové, nepublikované popř. publikované jen ve velmi omezené míře (nástěnka školy, zídka, sloup veřejného osvětlení, klub na diskuzním serveru jako NYX.cz...). Teoreticky se můžeme domluvit i na otištění něčeho "známějšího", papírově nevydaného, např. z elektronických galerií a komiksových serverů jako COMX.cz, Komiks.cz, CREW.cz, DeviantART.com, Humanart.cz apod...


5.

Některá čísla mohou být tématicky zaměřená. Snažíme se vybírat témata se širokým "záběrem", pod která se dá zkloubit ledacos, ale ani tak není pravidlem, že se mermomocí musíte "vlézt" do daného tématu se svojí prací.... Pamatujte nepodmínečné heslo "Chceme být veselí a hraví, nikoli nudní a příliš intelektuální"...


6.

Formát digitální podoby vaší zaslané práce nerozhoduje (Text, BMP, JPG... jak je libo), jen pozor na rozlišení, čím větší, tím lepší. Při malém rozlišení by hrozilo "znekvalitnění" vaší práce při tisku, na to ovšem upozorníme a popř. se domluvíme na vylepšení... Rovněž je dobré své dílo převádět na elektronickou podobu pomocí scanneru, nikoli pomocí fotoaparátu. Oscanování vám v dnešní době provedou téměř v jakémkoli copy-centru, knihovně atd.


7.

Práce, na které by se nedostalo v jednom čísle, mají šanci být otištěny v čísle následujícím (za předpokladu, že někdy vyjde;), ale hlavně mohou být po domluvě a se souhlasem vystaveny na internetových stránkách zinu, třebas i s kratičkými profily autorů, kteří o to budou mít zájem...


8.

Pamatujte, že na všem se dá domluvit! [ Pššt, kdyby něco, tak nic... a nebo piště sem: beesee@kocogel.info, admin@kocogel.info, toe@post.cz ]
---- OBECNÉ INFO ---
BubbleGun dává prostor začínajícím i "profláknutým" komiksovým autorům pro jejich dílka, kterým by tak hrozilo, že zůstanou bez povšimnutí viset pouze "imaginárně" v široké síti internetu nebo "tlít" v zaprášeném šuplíku někde na půdě. Nebojíme se publikovat věci "drsnějšího ražení", věci provokativní ani věci čistého "mainstreamu", tedy věci, od kterých by jiná média dala ihned ruce pryč... Prostě... "Razíme si cestu po svojem" :)


<Starší | tento článek | Novější>

Napsáno: 1. 3. 2008, 18:58 | Přečteno: 7412x | Kategorie: Spolupráce | Napsal: admin |
TOE FACTORY | ICQ- | RSS | Šlape na miniRS | Styl LazyDays | Admin